„Alibi hat hónapra – Disznó”
„Alibi hat hónapra – Disznó”. Ha valaki manapság rákattint a Veszíts el egy könyvet! honlapjára, jó eséllyel találkozik ezzel a könyvcímmel, hiszen a kiadó, az Alibi Kft. és a Hamu és Gyémánt közösen egy halomnyi könyvet veszített el az elmúlt hetekben. Ami igazán érdekes, hogy a honlap szerint az ország majd minden nagyobb városában hagytak el belőle.
Kammerhofer Orsolyát, (a Hamu és Gyémánt terjesztési vezetője) kérdeztük meg az elveszítések hátteréről.
– Mit kell tudni erről a könyvről? Elég fura a címe, mégis, ki írta és miről szól?
– A Disznó kötet az Alibi hat hónapra tematikus sorozat 11. részeként jelent meg. A kezdeményezés és így az antológia sorozat lényege, hogy fél évre lássa el olvasóját szórakoztató de egyben elgondolkodtató történetekkel. A mindig egy címet, és így egy témát körüljáró történetek ezúttal a disznót mint tenyésztett állatot, és mint a disznólkodást vagy éppen a disznóságot megformázó címerállatot mutatják be 51 szerző szemszögéből.
– Mit érdemes tudni a kiadóról? Milyen könyvekkel jelentek meg a könyvpiacon korábban?
– Az Alibi hat hónapra antológia sorozatot az Alibi kiadón keresztül Alexander Brody indította útjára. A Disznót eddig 10 kötet előzte meg, amelyek ugyanígy egy témára épülve tartalmaz történeteket. (időrendi sorrendben, a teljesség igénye nélkül: Evés-Ivás, kert, Lovak, Fürdő, Urak-Dámák, Szerencse, Titok, Tilos, Gyermekkor, Sziget). A Hamu és Gyémánt kiadó pedig a Sziget kötet megjelenésekor csatlakozott az Alibi Kiadóhoz.
– Hogyan jött a képbe a Veszíts el egy könyvet?
– Szerettük volna népszerűsíteni a kortárs irodalmat és valamilyen interaktív, fiatalos megoldást kerestünk. Kollégánk orosházi születésű, ahonnan ez a kezdeményezés indult, Ő vetette fel ezt az ötletet. Mindannyiunknak nagyon megtetszett, így nem volt kérdéses, hogy csatlakozzunk hozzá. Amellett, hogy az elhagyott könyvek útját nyomon lehet követni a honlapon, az „alibihathonap” Facebook oldalán képeket és élménybeszámolókat is várunk.
– Mennyi könyvet hagytatok el?
– 150-et országszerte, többségét a fővárosban, de minden megyeszékhelyre, és a nagyobb városokba is juttattunk el pár példányt.
– A gyakorlatban hogyan veszítettétek el a könyveket?
– Vidéken a könyvtárak segítségével és együttműködésével, Budapesten pedig kulturális tereken, forgalmas csomópontokban és útközben munkatársaink bevonásával.
Szívesen elolvasnám, felcsigázta az érdeklődésemet a cikk. Számomra most már csak az a kérdés, KONKRÉTAN hol találhatom meg a könyvet Budapesten?
Köszönöm,
Zita