ETO tanfolyam
No nem annyira az ország első könyvtárának „barátságos” légköre volt ennyire vonzó! Nem is emlékeszem mikor voltunk utoljára tartalmi feltáróknak szervezett tanfolyamon s ez a mostani ilyen. Előző héten Barátné dr. Hajdu Ágnes volt az előadó és nagyon meghatódtunk, amikor Ági az orosházi könyvtárosokat megemlítve elérzékenyült.
Délben azért egy adag somlóival igyekeztünk mindhárman javítani a hangulaton.
Az ETO új kiadása jelentős változásokat tartalmaz, persze a változás, fejlődést hoz(hat). Számunkra elsősorban az a kérdés, hogy mi otthon mikortól tudjuk alkalmazni?
Ági felvetette a kérdést, hogy a könyvtáros szakemberek felelőssége mit jelent, ha az ETO használatáról van szó?
Kedves kollégák és olvasók, aki nem használja miért nem, aki igen az mivel kap többet vagy jobbat? Azok a tájékoztató könyvtárosok, akik esetleg nem használják, hogyan tudják megoldani a feladatokat?
Mi Marcsival napok óta azon tanakodunk, hogy a felhasználóknak hogyan tudjuk „emészthetőbbé” tenni ezt a sok számot és jelet tartalmazó, ugyanakkor nagyon logikus „eszközt”. Nagyon tetszett, hogy az olvasói igények, mint szempont milyen gyakran kerültek szóba. Ilyen izgalmas kérdésekkel foglalkozunk és jól esett egy kicsit felülemelkedni a napi gondokon.
Azért az igazi csemege az ETO táblázat átnézése és a konkrét osztályozási feladatok.
Kicsit népszerűsítettük könyvtárunkat is, mert még a blogról is sikerült beszélnünk. A kollégák már azon is csodálkoztak, hogy egyáltalán hogyan kerültünk mi elő ilyen messziről. Marcsit idézve: ugyan még nem a világ végéről, de tőlünk már lehet látni.
Az OSZK-ról most inkább nem írok, talán Marcsi (őt több inzultus érte) szeretné ezt megtenni, ha pedig elmarad, mindenkinek a fantáziájára bízzuk milyen élményekben volt részünk.
Még két héten keresztül jövünk és feltöltekezünk, arra pedig külön büszkék vagyunk, hogy szakmai körökben nincs miért szégyenkeznünk itt a „világ végén”.
Vélemény, hozzászólás?